Bułgaria – Ważne informacje o wyjeździe

Opublikowano 05-07-2018

 

CO WARTO ZABRAĆ NA WYJAZD:

Dobrze, by dzieci uczestniczyły w pakowaniu się przed wyjazdem, wtedy orientują się co i gdzie mają spakowane.

 

lista sugerowanego bagażu:

– ręczniki (mały, kąpielowy), mydło lub żel pod prysznic, pasta i szczoteczka do zębów, szampon,

– czystą bieliznę na każdy dzień, skarpetki

– kremy do opalania z wysokim filtrem, chusteczki higieniczne,

– bluza lub polar na podróż

– długie i krótkie spodnie,

– piżama, strój sportowy (dres, krótkie spodenki),

– 2x strój kąpielowy,

– przeciwsłoneczne nakrycie głowy!!!,

– koszulki z krótkim rękawem

– krótkie spodenki

– min. dwie pary butów (w tym obuwie sportowe i sandały) oraz klapki kąpielowe,

– klapki do chodzenia po ośrodku bądź pod prysznic,

– mały plecak na wycieczki

– worki na brudne rzeczy,

– dowód osobisty lub paszport

– kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Karty te są wydawane bezpłatnie przez oddziały NFZ. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.nfz.gov.pl

– 100 euro na wycieczki (bardzo proszę o przekazanie Grzegorzowi na zbiórce przy wyjeździe lub żeby dziecko miało schowane w bagażu)

– kieszonkowe (50 – 100 euro)

Można zabrać wg potrzeby:
– ulubioną poduszkę typu „Jasiek” – uprzyjemni podróż,
– ULUBIONE GRY STOLIKOWE (dziecko może je wykorzystać nawet na plaży),
– książkę

– Nie polecamy wyposażania dzieci oraz młodzieży w drogie telefony komórkowe oraz inny sprzęt elektroniczny (aparaty fotograficzne, gry, tablety itp.), ponieważ podczas zabawy mogą one ulec zgubieniu lub zniszczeniu. Wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zgubiony lub zniszczony sprzęt. Ponadto ciągłe korzystanie z urządzeń elektronicznych odrywa dzieci od zabawy i integracji z rówieśnikami, a zgubienie lub zniszczenie naraża na niepotrzebny stres.

– DOBRY HUMOR!!! 🙂

– Orientacyjne godziny powrotu podamy na zbiórce w dniu wyjazdu.

– Przerwy podczas przejazdu odbywają się co 3-4 godziny.

– Zalecamy, aby dzieci posiadały drobne pieniądze w walutach krajów przez które będzie przebiegać trasa lub drobne euro, ponieważ toalety po drodze mogą być płatne. Podczas postojów na stacjach benzynowych istnieje również możliwość zakupu napojów i przekąsek.

– Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.

– Jeśli dziecko w trakcie kolonii musi zażywać jakiekolwiek leki prosimy o wyraźne ich opisanie, osobne spakowanie i przekazanie wychowawcy na zbiórce wraz z upoważnieniem dla wychowawcy. Ważne jest opisanie sposobu dawkowania leków.

– Można zdeponować kieszonkowe dziecka u wychowawcy. Prosimy o przygotowanie niezaklejonych kopert z nazwiskiem i imieniem dziecka oraz podaną kwotą, najlepiej żeby kieszonkowe było przygotowane w drobnych nominałach. Mogą Państwo dopisać na kopercie kwotę jaką dziecko ma otrzymywać każdego dnia. Dobrze jest przed wyjazdem porozmawiać z dzieckiem na temat rozsądnego wydawania kieszonkowego.

 

Lekarstwa!!

Prosimy o zaopatrzenie dziecka w „mini apteczkę”, np.: plaster, preparat na katar, lek p/kaszlowy, p/gorączkowy, tabletki od bólu gardła, przeciw chorobie lokomocyjnej, Calcium (przy uczuleniu np. na słońce), Nospe, sprawdzony lek p/biegunkowy, itp. „Mini apteczkę” należy umieścić w woreczku, podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka, podać ewentualne dawkowanie leku i !podpisać się!. Jeżeli dziecko jest na coś uczulone bądź ma inne dolegliwości prosimy o informację na tej kartce i rozpisanie dawkowania ewentualnie przyjmowanych przez dziecko leków – ! to dziecko powinno być zapoznane przez rodziców z tymi lekami i ich zażywaniem !
Działanie to ma na celu troskę o zdrowie i dobre samopoczucie Państwa dziecka. Z pewnością macie Państwo sprawdzone specyfiki, które skutecznie i szybko pomogą w ewentualnych dolegliwościach dziecka. Oczywiście ośrodek dysponuje apteczką i opieką medyczną, którą będzie objęte w razie konieczności każde dziecko. Nieużyte leki z przygotowanej przez rodzica mini apteczki wrócą do Państwa.

Dziękujemy!!!

 

Wyjazd!!

Mikołów – 12.00 parking przy basenie ul. Konstytucji 3-go maja 22

Pszczyna – 12.45 parking za Kauflandem DK1